Żychlin uczci Fryderyka Chopina

Uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina obędzie się 26 lutego w Żychlinie.

Program uroczystości:

9.30 Msza w kościele parafialnym p.w. NMP z Guadelupe i św. Jana Diego w Żychlinie, która będzie odprawiona w intencji pracowników, emerytów, nauczycieli i uczniów ZSEU;

11.00 Akademia w kompleksie sportowo-dydaktycznym, podczas której oprócz części artystycznej uczniów ZSE-U, usłyszymy m.in. recital Patryka Koralewskiego, studenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, który wykona: poloneza fis-moll op. 44, etiudę cis-moll op. 25 nr 7, etiudę gis-moll op. 25 nr 6, scherzo h-moll op.20.

Podczas gali zostaną uhonorowane osoby, które mają znaczący wkład w kultywowanie tradycji chopinowskiej w Żychlinie oraz wyróżniający się uczniowie szkoły.
Po uroczystości organizatorzy zapraszają na uroczysty bankiet.