Luty

Trwają powiatowe eliminacje do Wojewódzkiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

Wojewódzka Spartakiada Mieszkańców Wsi, to wydarzenie sportowe, do którego od dawna przygotowują się zawodnicy z gmin powiatu konińskiego. Ukoronowaniem wielomiesięcznych treningów będzie zwycięstwo w eliminacjach powiatowych, które stanowi przepustkę do wzięcia udziału w Finale na szczeblu wojewódzkim. W tym roku, najlepsze drużyny z gmin będą reprezentowały powiat koniński 7 marca w Chodzieży.

W ubiegły weekend w Żychlinie odbyły się eliminacje powiatowe w grach zespołowych.
O udział w półfinałach, które rozegrane zostaną 21 lutego w Kazimierzu Biskupim i Kleczewie walczyli piłkarze oraz siatkarze.
Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej odbyły się 13 lutego. Na żychlińskiej hali sportowej najlepiej spisywali się piłkarze ze Ślesina, którzy pokonując drużynę z Goliny (II miejsce) oraz Kleczewa ( miejsce III) zdobyli tytuł Mistrza Powiatu i będą reprezentować powiat koniński w półfinałach w Kazimierzu Biskupim.
Dzień później (14 lutego) hala sportowa w Żychlinie gościła siatkarzy. Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn bezkonkurencyjne okazały się drużyny z Rychwała. Medalowe miejsca w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w Piłkę Siatkową zajęły także zawodniczki z gmin: Kazimierz Biskupi i Kleczew oraz siatkarze ze Starego Miasta i Kramska.
Zwycięskie drużyny z Rychwała walczyć będą w półfinale Wielkopolskiej Spartakiady, który odbędzie się 21 lutego w Kleczewie.

Organizatorem eliminacji powiatowych, zarówno w grach zespołowych, jak i konkurencjach indywidualnych jest Starostwo Powiatowe w Koninie.
Już niebawem, 28 lutego w Żychlinie odbędzie się Powiatowa Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi, podczas której o udział w finale wojewódzkim walczyć będą zawodnicy w takich dyscyplinach, jak: szachy, warcaby, wielobój rekreacyjny, wielobój rodzinny, tenis stołowy, rzuty karne do bramki na punkty oraz przeciąganie liny.