Powiat na Targach we Wrocławiu

II Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu to pierwsza w tym roku impreza wystawiennicza, podczas której powiat koniński będzie promował swoje turystyczne walory.

Pod wspólnym szyldem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej we wrocławskiej Hali Stulecia zaprezentują się: powiat koniński, miasto Konin, powiat chodzieski, Organizacja Turystyczna Leszno Region oraz Międzygminny Związek Turystyczny "Wielkopolska Gościnna".
Głównym motywem promocji będzie oferta kulturowa Wielkopolski. Z tej okazji każdy odwiedzający stoisko powiatu konińskiego będzie mógł otrzymać nie tylko wyczerpujące informacje o regionie, ale także wydawnictwa promujące turystykę kulturową w powiecie. Całość uzupełnią materiały reklamowe przygotowane przez gminy i podmioty branży turystycznej z powiatu.
Ubiegłoroczna edycja wrocławskich targów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. W imprezie wzięło udział ponad 200 wystawców z całego świata, a targi odwiedziło ponad 9 tys. osób.
Mieszkańcy aglomeracji dolnośląskiej często odwiedzają Wielkopolskę. Atrakcje naturalne i kulturowe to główny obszar zainteresowań turystów z tego regionu, a bliskość komunikacyjna stanowi dodatkowy atut w podjęciu decyzji o podróży.
W lutym, do spędzenia urlopów w regionie konińskim, zachęcać będziemy jeszcze mieszkańców aglomeracji łódzkiej, a w marcu - Śląska. Powiat obecny będzie również na ITB w Berlinie oraz XV Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2010 w Warszawie.