Powiat koniński na targach turystycznych w Łodzi

Po raz kolejny Powiat Koniński prezentuje swoje turystyczne walory na Międzynarodowych Targach - Regiony Turystyczne "Na styku kultur" 2010 w Łodzi.

Atuty związane z jeziorami znane są na ziemi łódzkiej, dlatego Wydział Promocji stara się trafić do poszczególnych grup turystów. - W tym roku chcemy zainteresować szczególnie wędkarzy i rowerzystów - mówi Witold Nowak, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Koninie. Amatorzy dwóch kółek będą mogli skorzystać z wydanego właśnie Przewodnika Rowerowego po Ziemi Konińskiej. - Wędkarzy zapraszać będziemy na nową, wędkarską zakładkę strony www.turystyka.powiat.konin.pl, która szczegółowo opisuje akweny wodne powiatu oraz ryby, jakie można łowić w naszym regionie - dodaje Witold Nowak.
Podczas targów odbywać się będzie również Łódzki Jarmark Turystyczny, którego głównym celem jest stworzenie bezpośrednich kontaktów między twórcami, właścicielami i dystrybutorami produktów turystycznych z Łodzi oraz całego województwa łódzkiego, a podmiotami zainteresowanymi kupnem ofert turystyki przyjazdowej do tego regionu.
Ofertę turystyczną XVI Międzynarodowych Targach - Regiony Turystyczne "Na styku kultur 2010" w Łodzi przedstawiają instytucje samorządowe i lokalne z województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Swoje walory promują też obiekty turystyczne, noclegowe i gospodarstwa agroturystyczne. Jak zawsze nie brakuje biur podróży prezentujących ofertę na lato 2010.