Pomagają bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę

"Pomóż potrzebującym zwierzętom - one same o to nie poproszą" - pod takich hasłem urzędnicy z konińskiego Starostwa rozpoczęli dziś akcję zbiórki żywności dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie.

"Długa i sroga zima w znaczący sposób wpłynęła na pogorszenie warunków w konińskim schronisku dla zwierząt. Przyłączając się do zbiórki darów dla opuszczonych przez ludzi czworonogów możemy im pomóc przetrwać trudny zimowy okres. Bezdomne zwierzęta są tak ubogie, że nie można im zabrać już nic oprócz życia."- zachęcała urzędników do włączenia się w akcję, jej pomysłodawczyni wicestarosta Małgorzata Waszak.

Pracownicy starostwa nie pozostali obojętni wobec losu mieszkańców przytuliska na Gajowej. Od samego rana, przed biurem Wydziału Ochrony Środowiska ustawiła się kolejka darczyńców. W niespełna godzinę, udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej karmy, puszek dla psów i kotów a także ryżu, kaszy i makaronu. Akcja pomocy dla bezdomnych zwierząt trwać będzie dwa dni. Jutro, dary dla czworonogów przewiezione zostaną do schroniska.

Zbiórka żywności dla psów i kotów z przytuliska zorganizowana została w Starostwie po raz pierwszy, jednak problem bezdomnych zwierząt nie jest obcy władzom powiatu od dawna. W ramach współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, co roku samorząd powiatu udziela schronisku przy ul. Gajowej wsparcia finansowego.