Podsumowano ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe powiatu konińskiego

Powiatowa uroczystość z udziałem samorządowców oraz najbardziej zasłużonych dla sportu - zawodników, trenerów i działaczy odbyła się wczoraj (4 lutego) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie.

Dokonując oceny minionego roku pod względem osiągnięć sportowych, Starosta Stanisław Bielik złożył serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sportowych sukcesów powiatu. A było ich nie mało.
Ubiegły rok obfitował przede wszystkim w indywidualne sukcesy naszych zawodników. Za wybitne osiągnięcia sportowe w zawodach ogólnopolskich i na arenie międzynarodowej, nagrody pieniężne Starosty Konińskiego otrzymali: Adrian Stanisławski, Michał i Łukasz Gal, Artur Roztropiński, Martyna Albanowska, Igor Jakubowski, Mateusz Rubczewski, Sebastian Gensch i Piotr Chatłas oraz współtwórcy ich sukcesów, trenerzy i działacze: Kazimierz Zajączkowski, Roman Jaszczak i Paweł Podlas.
Po raz pierwszy, uhonorowani zostali także utytułowani sportowcy niepełnosprawni. Nagrody rzeczowe z rąk starosty Stanisława Bielika i wicestarosty Małgorzaty Waszak, odebrali wczoraj Lolita Rogacka z sekcji Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale i Kamil Modrzejewski z PTSS "Sprawni Razem".
Poza osiągnięciami indywidualnymi, na uwagę zasługuje także dobry wynik powiatu konińskiego we współzawodnictwie zespołowym. I choć zbrakło punktów do podium, to 6 miejsce w zawodach o Puchar Marszałka, zalicza powiat do ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego. Potwierdzeniem tego są także wyniki naszych szkół w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS "Wielkopolska".
Bez wątpienia, za duży sukces należy uznać wzrost zainteresowania mieszkańców udziałem w powiatowych imprezach, realizowanych w ramach programu "Sport dla wszystkich" oraz "Sport wszystkich dzieci". W ubiegłym roku, powiat koniński przeprowadził ponad 130 zawodów sportowych z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zadania służące popularyzacji sportu realizował wspólnie z Ludowym Związkiem Sportowym, Szkolnym Związkiem Sportowym a także z klubami sportowymi działającymi na terenie miasta i powiatu.

Utalentowanych sportowców oraz pełnych oddania trenerów i działaczy w powiecie konińskim nie brakuje. Aby stworzyć im sprzyjające warunki do realizowania ambicji sportowych, samorząd nie szczędzi środków na rozwój bazy sportowej w powiecie. Ubiegły rok zapisał się w historii powiatu jako rekordowy pod względem budowy boisk.
Do projektu "Moje Boisko - Orlik 2012" przystąpiły gminy Wilczyn, Kleczew, Ślesin, Krzymów i Rychwał a konińskie Starostwo zakończyło budowę kompleksu boisk przy ZSP w Kleczewie i rozpoczęło kolejną tego typu inwestycję w Sompolnie.

W 2010 r., powiat wzbogaci się więc następny profesjonalny obiekt sportowy. Ale na tym nie koniec. W tegorocznych planach inwestycyjnych znalazł się projekt budowy boisk z elementami ścieżki zdrowia oraz placem zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale. Natomiast, opracowany przez konińskie Starostwo "Kalendarz imprez" jest zapowiedzią bogatej i zróżnicowanej oferty sportowej adresowanej do wszystkich mieszkańców powiatu.