Kolejny rok z tytułem "Powiat Przyjazny Środowisku"

Powiat koniński otrzymał przedłużenie ważności Certyfikatu "Powiat Przyjazny Środowisku".

Podejmowane przez samorząd powiatu działania na rzecz ochrony środowiska od kilku lat są dostrzegane i nagradzane w ogólnopolskich konkursach ekologicznych.
Ubiegłorocznym osiągnięciem w tej dziedzinie było uzyskanie tytułu "Powiat Przyjazny Środowisku" za projekt pn. "Realizacja Programu ochrony środowiska dla powiatu konińskiego wraz z planem gospodarki odpadami…". Uznanie Rady Ekologicznej X edycji Konkursu "Przyjaźni Środowisku" zyskały zarówno realizowane przez samorząd inwestycje proekologiczne, jak i inicjatywy zwiększające świadomość ekologiczną mieszkańców.
Zgodnie z regulaminem Konkursu, konińskie Starostwo skorzystało z możliwości złożenia wniosku o przedłużenie ważności Certyfikatu. Biorąc pod uwagę kontynuację działań na rzecz środowiska oraz ich znaczenie społeczne, Rada Ekologiczna Konkursu podjęła decyzję o zachowaniu prawa powiatu konińskiego do używania tytułu "Powiat Przyjazny Środowisku" w 2010 roku.
Uroczysta Gala XI edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" odbędzie się 5 lutego w Warszawie. W imieniu samorządu, Certyfikat dla powiatu konińskiego odbierze Starosta Stanisław Bielik.