"Zawód - oknem na świat"

Pod hasłem "Zawód - oknem na świat", pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ślesinie spotkają się z niepełnosprawnymi ruchowo dziećmi i ich opiekunami. Celem spotkania, które odbędzie się najbliższy piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie, będzie przełamywanie barier psychologicznych u osób niepełnosprawnych w dążeniu do osiągnięcia życiowego sukcesu.

Osoby niepełnosprawne mają te same potrzeby, co osoby pełnosprawne, ale mają również dodatkowe potrzeby wynikające z niepełnosprawności. By wzmocnić w nich wiarę w możliwości intelektualne, by mogły uwierzyć w pokonanie własnych ograniczeń, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie wyszła z inicjatywą zorganizowania spotkania, podczas którego zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. W spotkaniu wezmą także udział osoby niepełnosprawne, które osiągnęły zawodowy i życiowy sukces. Podzielą się one z zebranymi swoimi doświadczeniami w zmaganiu się z różnymi ograniczeniami, w tym również z barierami psychologicznymi.

Spotkanie "Zawód - oknem na świat" odbędzie się 3 grudnia o godz. 15.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie.

W programie:
1. Powitanie gości
2. Autoprezentacja osób niepełnosprawnych:
- Iwona Krzyżak - redaktor Radia Merkury
- Ireneusz Kowalewski - były Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kleczew pierwszej kadencji
3. Prezentacja doradcy zawodowego PPP-P w Ślesinie - Edyty Zielińskiej
4. Prezentacja kierunków kształcenia Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów"
5. Przerwa
6. Wystąpienia przedstawicieli organizacji pozarządowych:
- Fundacji "Mielnica"
- Fundacji "Podaj dalej"