XII Gala Powiatu Konińskiego

Wielkimi krokami zbliża się XII Gala Powiatu Konińskiego. Tegoroczne uroczystości odbędą się w sobotnie popołudnie, 6 listopada w Domu Kultury "Oskard".

Już po raz 12, władze powiatu konińskiego złożą podziękowania Wszystkim, którzy wyróżniają się aktywnością na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju powiatu.

Przedstawiciele samorządu uhonorują osobowości powiatu statuetkami w kategorii: "Społecznik", "Kultura", "Sport" i "Turystyka" a najbardziej przedsiębiorczym wręczą Nagrodę Gospodarczą.

Tegoroczna gala stanie się także okazją do podsumowania kończącej się 12 listopada III kadencji samorządu powiatowego. Najważniejsze wydarzenia z tego okresu przypomni film dokumentalny pt. "Z Kroniki Powiatu: lata 2006-2010".

Podczas oficjalnych uroczystości nie zbraknie akcentów muzycznych. W repertuarze chopinowskim wystąpią młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Koninie.

Utwory ze swojej premierowej płyty zaprezentuje gwiazda gali - Grażyna Łobaszewska, jazzowa wokalistka i kompozytorka, znana między innymi z takich przebojów jak " Świat nas uczy pogody", "Brzydcy", "Piosenka o ludziach z duszą" czy "Gdybyś".