Wojewoda Wielkopolski wręczył stypendia Prezesa Rady Ministrów

Pięcioro uczniów ze szkół powiatu konińskiego otrzymało wczoraj stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Najlepsi uczniowie z całej Wielkopolski odebrali stypendia ufundowane przez Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się 24 listopada w auli Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

W gronie 340 najzdolniejszych młodych Wielkopolan znalazło się także pięcioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
Z rąk wojewody wielkopolskiego odebrali dyplomy i gratulacje: Kinga Karnafel - uczennica IV klasy Technikum w Kleczewie, Kamil Kowalewski z Technikum Ekonomicznego im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, Martyna Moks - uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kleczewie, Magdalena Sosnowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Sompolnie oraz Damian Stanisławski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są za najlepsze wyniki w nauce. Wyróżnieni uczniowie mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen (powyżej 4,75) ale szczególnymi uzdolnieniami w określonych dziedzinach wiedzy potwierdzonymi osiągnięciami w olimpiadach i konkursach na szczeblu wojewódzkim i krajowym.
Stypendium przyznaje Prezes Rady Ministrów na czas trwania roku szkolnego. W obecnym 2010/2011 wynosi ono miesięcznie 258 zł.

Wojewoda Wielkopolski wręczył stypendia Prezesa Rady Ministrów