Urzędnicy starostwa bezkonkurencyjni za kółkiem

Urzędnicy konińskiego Starostwa Powiatowego w Koninie - Paweł Figurski i Karol Baranowski zwyciężyli w "IV Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym dla Samorządowców", który odbył się w sobotę 6 listopada na trasie Konin - Ostrowite (pow. słupecki)

Trasa rajdu, rozgrywanego w tym roku w trudnych, deszczowych warunkach, przebiegała przez miasto Konin, dwie gminy powiatu konińskiego i powiat słupecki z metą w Ostrowitem, gdzie kierowcy amatorzy mogli wykazać się sprawnością jazdy na wyznaczonym torze przeszkód.
Uczestnicy rajdu pokonując trasę o łącznej długości ok. 63 km poddani zostali próbie sprawności kierowania samochodem, a także musieli wykazać się umiejętnością nawigacji zgodnie z "Zasadami opisów nawigacyjnych" oraz znajomością aktualnych przepisów ruchu drogowego.
Zwycięstwo w tegorocznym rajdzie, spośród 13 drużyn "wykręcili" reprezentanci Starostwa Powiatowego w Koninie Paweł Figurski zasiadający za kierownicą wraz z pilotem - nawigatorem Karolem Baranowskim. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Urzędu Miasta z Sompolna, natomiast trzecie przypadło urzędnikom miejskim ze Słupcy.
Organizatorem rajdu, którego celem jest promocja walorów turystycznych regionu, a także popularyzacja bezpiecznej techniki jazdy oraz przepisów ruchu drogowego, był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy. Honorowy patronat objął Starosta Słupecki - Mariusz Roga, a komandorem rajdu był Komendant Miejski Policji w Koninie - insp. Waldemar Lewandowski.

Urzędnicy starostwa bezkonkurencyjni za kółkiem