Tegoroczne Nagrody Gospodarcze już "rozdane".

Nagrody Gospodarcze Powiatu Konińskiego już "rozdane". Najlepsi przedsiębiorcy z powiatu odbiorą statuetki podczas XII Gali Powiatu Konińskiego.

Starostwo stara się doceniać pracodawców i przedsiębiorców z powiatu konińskiego, którzy osiągają sukcesy na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W celu promocji najbardziej aktywnych, od 2004 r. przyznawana jest Nagroda Gospodarcza w dwóch kategoriach: za osiągnięcia ekonomiczne i za działalność na rzecz lokalnych samorządów. Zarząd Powiatu Konińskiego wyróżnia statuetką firmy o najbardziej korzystnym i pożądanym wizerunku gospodarczym, tworzące nowe miejsca pracy, dbające o ochronę środowiska naturalnego oraz wspierające lokalną społeczność.
Dotychczas, Nagrodę Gospodarczą uhonorowane zostały 22 firmy. Jej statuetki wręczane są co roku na Gali Powiatu a laureaci prezentowani na łamach prasy i w mediach elektronicznych.
W tym roku, rekomendacje do Nagrody Gospodarczej uzyskało 13 firm:
9 w kategorii "za osiągnięcia ekonomiczne" i 4 w kategorii "za działalność na rzecz samorządów terytorialnych Powiatu Konińskiego". Kandydaci do nagrody w 2010 r. zgłoszeni zostali przez samorządy lokalne, Urząd Skarbowy w Koninie oraz Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Koninie. Spośród 13 nominowanych, Kapituła Konkursu wyłoniła dwóch laureatów w pierwszej i jednego w drugiej kategorii.

Laureatów tegorocznej Nagrody Gospodarczej poznamy już 6 listopada podczas uroczystej Gali Powiatu Konińskiego.