Starostwo Powiatowe w Koninie z tytułem "Aktywny Europejczyk"

Marszałek Województwa Wielkopolskiego uhonorował najaktywniejszych beneficjentów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Za efektywne wykorzystanie Funduszy Europejskich w Wielkopolsce, tytułem "Aktywnego Europejczyka" nagrodzone zostało także Starostwo Powiatowe w Koninie. Wyróżnienie dla urzędu odebrał Starosta Koniński Stanisław Bielik 8 listopada w Poznaniu.

Uroczyste podsumowanie konkursu pod nazwą "Aktywny Europejczyk", promującego dobre praktyki w wielkopolskich samorządach odbyło się 8 listopada, podczas konferencji pod hasłem "Wielkopolska innowacyjna - zmiana dzięki Funduszom Europejskim".

Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu skierowany był do projektodawców, których wnioski zostały wybrane do dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, a ich realizacja dobiegnie końca najpóźniej w grudniu 2010 r. Jego ideą było wybranie najaktywniejszych beneficjentów w grupie samorządów, którzy nie tylko aktywnie aplikowali o środki, ale potrafili swoje projekty dobrze wykonać i rozliczyć. Ocenie podlegały m.in. ilość i charakter realizowanych projektów oraz stan i prawidłowość ich realizacji. Spośród 208 nominowanych beneficjentów Kapituła Konkursu wyłoniła zwycięzców.

W kategorii "Jednostka Samorządu Terytorialnego - Powiat" laur przypadł Starostwu Powiatowemu w Koninie za skuteczność w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację zadań mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców.

Dzięki sprawnym i skutecznym zabiegom samorządu oraz wykwalifikowanej kadrze przygotowującej projekty, w ciągu czterech lat, z programów unijnych budżet powiatu zasiliło ponad 40 mln zł, w tym 9 mln 958 tys. zł stanowiły fundusze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Z udziałem środków z WRPO realizowane były 3 inwestycje drogowe: przebudowa drogi Stare Miasto - Barczygłów na odcinku 2,7 km oraz realizowany w dwóch etapach 10,2 km odcinek drogi Wilczogóra - Wturek - Skulska Wieś a także działalność utworzonego w Starostwie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Starostwo Powiatowe w Koninie z tytułem