Sesja inauguracyjna Rady Powiatu Konińskiego

Radni powiatu konińskiego IV kadencji złożą ślubowanie 2 grudnia.

Pierwsza sesja Rady Powiatu Konińskiego IV kadencji rozpocznie się we czwartek, 2 grudnia o godz. 10.00 w sali 252.

Pierwsze posiedzenie Rady jest przede wszystkim świętem wspólnoty lokalnej, z jednej strony uroczystym elementem procedury objęcia władzy przez wyłonionych w demokratycznych wyborach przedstawicieli mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego, a z drugiej przedsięwzięciem o charakterze organizacyjnym, które ma zapewnić organowi kolegialnemu, jakim jest rada, czteroletnie, sprawne funkcjonowanie.

Zgodnie z przepisami regulującymi przebieg inauguracyjnej sesji rady powiatu, posiedzenie otworzy i poprowadzi obrady do momentu wyboru nowego przewodniczącego - Radny Senior.

Po złożeniu ślubowania, radni w głosowaniu tajnym wybiorą spośród siebie przewodniczącego, który następnie przejmie prowadzenie sesji. W dalszej części obrad nastąpi m.in. wybór wiceprzewodniczących rady.