Rywalizowali o tytuł Mistrza Powiatu w badmintonie i w szachach

Poznaliśmy tegorocznych Mistrzów Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Badmintonie, które rozegrane zostały 16 i 18 listopada br. w Mąkolnie.

W mistrzostwach szkół gimnazjalnych rywalizowało 15 zawodników z:

- Wysokiego,
- Starego Miasta,
- Ślesina,
- Sompolna,
- Mąkolna

Grupy żeńskie i męskie rozegrały mecze system: "każdy z każdym".

Klasyfikacja końcowa dziewcząt wyglądała następująco:
I - Sompolno
II - Wysokie
III - Stare Miasto

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I - Mąkolno
II - Stare Miasto
III - Wysokie

Najlepsze wśród dziewcząt okazały się: Oktawia Wojasińska, Marlena Nejman; a wśród chłopców: Karol Chudziak, Szymon Dłubalski, Piotr Michalski.

Z kolei we środę, 18 listopada br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców.

Na imprezę przybyło 16 uczestników.
W mistrzostwach brały udział reprezentacje Szkół Podstawowych z:

- Dobrosołowa,
- Lichenia Starego.
- Mąkolna,
- Ślesina,
- Sompolna,

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I - Sompolno
II - Ślesin
III - Dobrosołowo

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I - Mąkolno
II - Licheń Stary
III - Dodrosołowo

Zwycięstwo wywalczyły wśród dziewcząt: Weronika Skarupa, Marta Brochocka, Oliwia Kaczmarek, natomiast wśród chłopców: Miłosz Wiśniewski, Łukasz Chęciński, Mateusz Kosmowski.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie miały miejsce rywalizacje sportowe młodych szachistów podczas Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Szachy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Na mistrzostwa przybyło łącznie 36 zawodników reprezentujących szkoły z:

• Radoliny
• Ślesina
• Sompolna
• Goliny
• Brzeźna

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
I- S.P. Ślesin
II- S.P. Golina
III- S.P. Radolina

Najlepszą drużynę stanowili: Norbert Nawrotek, Damian Mrówczyński, Artur Grzelak, Zuzanna Pasik.

Klasyfikacja końcowa gimnazjów:
I- G. Ślesin
II- G. Golina
III- G. Brzeźno

Skład drużyny zwycięskiej: Bartosz Grabowski, Jacek Jakubowski, Joanna Czerniejewska, Mateusz Radecki.

Jako jedyna w swojej kategorii wystartowała drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych z Żychlina w składzie: Sławomir Szymczak, Marek Łyjak, Paweł Brzeziński, Karolina Tarczewska (Piotr Karczewski - opiekun).

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę Konińskiego Stanisława Bielika.