Gołąb Pokoju w powiecie konińskim

Gołąb Pokoju zagości w powiecie konińskim. Uroczyste przekazanie symbolu pokoju odbędzie się w najbliższą środę, 17 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Pozłacaną statuetkę odbierze z rąk starosty krotoszyńskiego gospodarz powiatu - starosta Stanisław Bielik.

Gołąb Pokoju "przyleciał" do Polski z Niemiec. Swoją podróż po naszym kraju rozpoczął 18 października od Krotoszyna. Kolejno odwiedzać będzie powiaty, których niemieccy partnerzy są inicjatorami przedsięwzięcia - odwiedzi więc powiat koniński, Olesno, Opole i Przemyśl, a stąd trafi na Ukrainę.

Pozłacana statuetka naturalnej wielkości jest jedną z trzydziestu wykonanych przez niemieckiego artystę Richarda Hillingera w 60 rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Symbolizujące prawa człowieka statuetki krążą po świecie przekazywane z rąk do rąk przez wybitne postaci życia publicznego, głowy państw, samorządowców, działaczy społecznych. "Powiatowy gołąb" zakupiony został przez Fundację Siebenpfeiffera i przekazany niemieckim starostom. Co kilka tygodni zmienia miejsce pobytu rezydując głównie w szkołach.

W najbliższą środę symbol pokoju trafi do powiatu konińskiego, gdzie będzie gościł przez trzy tygodnie.

Przekazanie statuetki odbędzie się o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Uroczystości towarzyszyć będzie program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu.