Aktualności 2010 - listopad

Galowo na zakończenie kadencji

Medale, statuetki i kwiaty, a także podziękowania, życzenia i koncert Grażyny Łobaszewskiej - tak w telegraficznym skrócie można opisać XII Galę Powiatu Konińskiego. Trzecią kadencję samorządu powiatowego podsumowano w sobotę 6 listopada w Domu Kultury "Oskard".

Gala to każdego roku wydarzenie szczególne. Impreza organizowana od początku działalności konińskiego powiatu jest okazją do złożenia podziękowania wszystkim, którzy wyróżniają się aktywnością na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju powiatu.

W tym roku na scenie Domu Kultury "Oskard" wręczono statuetki w czterech kategoriach: "Społecznik", "Kultura", "Sport" i "Turystyka", a najbardziej przedsiębiorczy z rąk starosty konińskiego odebrali Nagrodę Gospodarczą.
Statuetkę "Społecznika" odebrał w tym roku prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, którą to instytucję uhonorowano przede wszystkim za pomoc rolnikom, których gospodarstwa zniszczyła tegoroczna powódź.
W kategorii "Turystyka" wyróżniono Lokalną Organizację Turystyczną "Marina" za wkład w rozwój i promocję turystyki oraz gminę Ślesin za inwestowanie w infrastrukturę turystyczną.
W kategorii "Sport" doceniono triathlonistkę Agnieszkę Cieślak, reprezentantkę Polski w tej dyscyplinie, a także drużynę szablistów Konińskiego Klubu Szermierczego w składzie: Łukasz Gal, Michał Gal oraz Adrian Stanisławski i Albert Stanisławski.
W kulturze statuetki odebrali: Jakub Jóźwiak, zwycięzca telewizyjnego show "You can dance" oraz Towarzystwo im Fryderyka Chopina koło w Żychlinie. Podczas uroczystości nie zbrakło też muzyki największego polskiego kompozytora. Jego utwory wykonali młodzi pianiści z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Koninie.

Podczas Gali wręczono również, przyznane przez Prezydenta RP, medale za długoletnią służbę. Złoty Medal otrzymała Wiesława Matusiak - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie, a srebrny - Romualda Nawrocka - naczelnik Wydziału Spraw Spoełcznych i Organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Koninie.

Galę zwieńczyło wspólne zdjęcie Zarządu i Rady Powiatu Konińskiego III kadencji oraz występ Grażyny Łobaszewskiej. Jazzowa wokalistka i kompozytorka wykonała swoje największe utwory przy akompaniamencie grupy Ajagore.

Galowo na zakończenie kadencji