Listopad

Wymaga się od nich konkretnych kwalifikacji, szczególnych cech osobowościowych, wielkiej otwartości na ludzi i ich problemy oraz ustawicznej edukacji. Mowa o pracownikach socjalnych, którzy obchodzić będą swoje święto 21 listopada.

Ustawa o pomocy społecznej z 1990 roku wprowadziła zapis ustanawiający 21 listopada - Dniem Pracownika Socjalnego. W innych europejskich krajach, osoby zawodowo związane z branżą pomocową świętują Dzień Pracy Socjalnej w drugi wtorek listopada każdego roku.

Dzień ten ma służyć promocji osób działających na polu pomocy społecznej a także stanowi okazję do złożenia podziękowania Tym, którzy niosąc pomoc i nadzieję potrzebującym, pozwalają im przetrwać najtrudniejsze sytuacje życiowe.

Najlepsze życzenia pracownikom socjalnym złoży także Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Uroczystość z tej okazji odbędzie się 24 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Ponad 400 pracowników socjalnych z powiatu konińskiego będzie na niej reprezentować Elżbieta Sroczyńska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom służb społecznych działających w powiecie konińskim złożą także przedstawiciele naszego samorządu.