Święto policji w Kramsku

W czwartek 22 lipca w Kramsku odbędzie się uroczystość obchodów Święta Policji połączona z otwarciem nowo wyremontowanych pomieszczeń siedziby Posterunku Policji w Kramsku.

Uroczystości w Kramsku rozpoczną się o 9.00 Mszą świętą dla policjantów i ich rodzin w Kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kramsku. O godzinie 10.15 odbędzie się uroczyste poświęcenie i otwarcie nowo wyremontowanych pomieszczeń siedziby Posterunku Policji w Kramsku. Natomiast o 11.00 w auli Gimnazjum im. Ireny Sendler odbędzie się akademia połączona z nadaniem awansów i odznaczeń. W uroczystościach weźmie udział starosta koniński Stanisław Bielik, który wręczy policjantom odznakę "Zasłużony dla powiatu konińskiego"

Policję Państwową powołał do życia Sejm ustawą z 24 lipca 1919 r. Zadaniem policji stała się ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego. Od tej pory co roku, w rocznicę powstania policji jej funkcjonariusze obchodzą swoje święto. Jest to dla nich wszystkich okazja do uhonorowania ciężkiej i pełnej poświęceń pracy.