O partycypacji społecznej w powiecie

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej sporządziła raport na temat stopnia rozwoju partycypacji społecznej w powiecie konińskim. Jego wyniki poznamy już 15 lipca.

Starostwo Powiatowe w Koninie zostało wybrane do udziału w kolejnym, VI etapie akcji pt "Przejrzysta Polska - program monitorowania realizacji zasady partycypacji społecznej w samorządach".
Celem projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej jest stworzenie i wdrożenie programu monitorowania realizacji zasady partycypacji społecznej na przykładzie wybranych jednostek samorządu terytorialnego - laureatów wcześniejszych edycji Przejrzystej Polski.
Po raz pierwszy, konińskie Starostwo przystąpiło do programu "Przejrzysta Polska" w 2005 r. Realizując konsekwentnie wszystkie jego etapy wdrożyło "sześć zasad dobrego rządzenia" i jako jeden z nielicznych samorządów (w tym drugi powiat z Wielkopolski) ukończyło ją rok później uzyskując certyfikat.
W ramach kontynuacji akcji, urząd wprowadził kolejne rozwiązania sprzyjające poprawie jakości lokalnego życia publicznego. Jedną z wdrażanych zasad była partycypacja społeczna, która stała się przedmiotem przeprowadzonego w tym roku w powiecie monitoringu.
Badanie posłużyło Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej do sporządzenia raportu na temat stopnia rozwoju partycypacji społecznej w powiecie konińskim, który przedstawiony zostanie podczas oficjalnego spotkania z przedstawicielami samorządu, organizacji pozarządowych i mediów.
Prezentacja i wspólna dyskusja nad raportem odbędzie się 15 lipca w Starostwie. Początek spotkania - godz. 14.00.