Zbliża się finał IV powiatowej edycji akcji "Drzewko za butelkę"

Edukacja ekologiczna szansą na czystsze otoczenie. Z takim hasłem, Starostwo Powiatowe w Koninie przystąpiło w 2007r . do organizacji akcji "Drzewko za butelkę", adresowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

Ta oryginalna lekcja ekologii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Zaangażowanie uczestników I edycji "Drzewka za butelkę" sprawiło, że konińskie Starostwo postanowiło włączyć Konkurs do kalendarza cyklicznych przedsięwzięć ekologicznych powiatu a od ubiegłego roku, organizować go w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia o tej samej nazwie, realizowanego przez firmy skupione w Programie "Odpowiedzialność i Troska".

Od czterech lat, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów zbiera plastikowe butelki i nakrętki, otrzymując w zamian sadzonki drzew a także nagrody i upominki podczas finału konkursu, organizowanego w Starostwie wiosną każdego roku.

W ramach "Drzewka za butelkę" realizowane są także inne przedsięwzięcia o tematyce ekologicznej m.in. konkursy plastyczne, fotograficzne i literackie, pokazy eko - makijażu czy degustacje ekologicznych potraw i napojów.

Do tej pory, w wyniku akcji, z naszego otoczenia zniknęło ponad 300 tys. butelek PET a środowisko przyrodnicze powiatu konińskiego wzbogaciło się o ponad 4 tysiące drzew i krzewów.

Każda kolejna edycja konkursu cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca liczba jego uczestników. Udział w przedsięwzięciu zgłosiły 23 szkoły i placówki z powiatu konińskiego, w tym także Pogotowie Opiekuńcze w Koninie.
Sponsorami tegorocznej akcji są firmy Castorama Polska Sp. z o.o. Stare Miasto oraz Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o. Oddział w Koninie.

Finał IV powiatowej edycji akcji "Drzewko za butelkę" odbędzie się 28 kwietnia w konińskim Starostwie.