Wielkopolski Konkurs "Nasza Europa"

Towarzystwo Samorządowe we współpracy z Prezydentem Miasta Konina Kazimierzem Pałaszem już po raz dziesiąty organizuje Wielkopolski Konkurs "NASZA EUROPA". Finał tegorocznej edycji odbędzie się 26 kwietnia o 15.30 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie przy ul. Przyjaźni 1.

Konkurs Nasza Europa został zainicjowany przez Towarzystwo Samorządowe w 2000 r., a jego głównym celem jest zwiększenie wzrostu zainteresowania tematyką i problematyką europejską w kręgach młodzieżowych oraz aktywne członkostwo młodzieży w Unii Europejskiej, w kontekście ogólnokrajowym jak i indywidualnym. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół średnich i zawodowych województwa wielkopolskiego.