Starostwo podsumowało IV edycję akcji "Drzewko za butelkę"

IV powiatowa edycja Akcji "Drzewko za butelkę" zakończyła się rekordowym wynikiem. Zebrano i poddano recyklingowi ponad 450 tysięcy butelek PET. To niemal trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

Na sukces tegorocznej akcji pracowało 1500 uczniów z 23 szkół i placówek z powiatu konińskiego oraz miasta. Największą aktywnością wykazały się: Gimnazjum im. M. Kopernika w Golinie, Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie i Gimnazjum w Kazimierzu Biskupim. Pod względem efektywności bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie.

Najlepszy wynik w klasyfikacji indywidualnej Konkursu osiągnęła Anna Skwarek. Uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie przekazała do recyklingu aż 2050 nakrętek i butelek PET.

Zgodnie z ideą "Drzewka za butelkę", w zamian za plastikowe odpady, uczestnicy akcji otrzymali sadzonki drzew, którymi zalesią swoje najbliższe otoczenie.

Podsumowanie ekologicznych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się wczoraj w konińskim Starostwie. Zaproszenie do udziału w finale Konkursu przyjęli wyróżnieni uczniowie, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół a także przedstawiciele sponsorów tegorocznej edycji: Lasów Państwowych. Nadleśnictwa Konin oraz firm: Castorama Konin, Smurfit Kappa z Modły Królewskiej i konińskiej Piekarni "Jaśmin". Gościem specjalnym podsumowania była Marta Łozowska reprezentująca koordynatora ogólnopolskiej akcji "Drzewko za butelkę" - firmę Chemeko z Włocławka.

Gospodarze spotkania: Starosta Stanisław Bielik i wicestarosta Małgorzata Waszak podziękowali uczestnikom Konkursu za wyjątkowe zaangażowanie i uzyskanie rekordowego wyniku zbiórki butelek. Tak duże zainteresowanie akcją świadczy nie tylko o zrozumieniu jej idei, ale przede wszystkim o świadomości ekologicznej młodzieży oraz jej aktywności społecznej i obywatelskiej.