Rekordowo popularny portal powiatu konińskiego

Prawie 12 tys. użytkowników odwiedziło w marcu stronę internetową www.powiat.konin.pl Spośród Wielkopolan najczęściej na stronę powiatu konińskiego zaglądają mieszkańcy Poznania i Konina. Równie chętnie portal odwiedzają mieszkańcy Warszawy oraz Krakowa. Wśród województw przoduje Wielkopolska przed Mazowszem i województwem śląskim.
Według informacji zgromadzonych przez portal stat24.com na internetowej stronie naszego powiatu w minionym miesiącu odnotowaliśmy rekordową liczbę odwiedzin - 11 771 użytkowników (o ponad 4 tys. więcej niż w lutym). Stronę powiatu konińskiego odwiedzają tez goście z zagranicy. Najwięcej z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii, choć zdarzają się też wizyty zza Atlantyku, czy choćby Australii.
- Ponad pięć tysięcy więcej użytkowników w marcu w stosunku do średniej rocznej to efekt naszych działań promocyjnych - wyjaśnia Witold Nowak Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Koninie.
W ostatnim czasie powiat koniński prezentował swoją ofertę na targach turystycznych we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Wszędzie tam pojawiały się wydawnictwa i materiały promocyjne z adresem internetowej witryny powiatu. W marcu rozpoczęła się też internetowa kampania promująca jeziora konińskie, jako miejsce atrakcyjne dla wędkarzy.
- Poprzez Internet zachęcaliśmy już amatorów tej formy wypoczynku z łódzkiego, teraz promujemy się w Kaliszu, a w kolejce czekają jeszcze Inowrocław, Włocławek, Płock, Kutno i Września. W dobie powszechnego dostępu do Internetu to niezwykle ważne narzędzie promocyjne, dlatego promujemy też nasze podstrony: www.gospodarka.powiat.konin.pl oraz www.turystyka.powiat.konin.pl - dodaje Witold Nowak.

Stronę powiat.konin.pl czeka w tym roku przebudowa. Witryna zmieni swoją szatę graficzną, ale jak zapewniają pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju, nie straci walorów informacyjnych.