O przyrodzie i turystyce Bornholmu

"Natura Bornholmu" to tytuł wystawy, którą od jutra będzie można oglądać w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Rozpocznie ją o godz. 9.30 wernisaż i spotkanie z Hanną Piórską z Centrum Przyrodniczego NaturBornholm w Aakirkeby.

Bornholm - największa wyspa Bałtyku to miejsce, które każdego roku cieszy się zainteresowaniem tysięcy turystów. Szczególnie cyklistów, gdyż wyspa znakomicie przystosowana jest do zwiedzania jej na rowerze. Jednak Bornholm to przede wszystkim przepiękna przyroda, świat zwierząt i roślin, które tej wyspie nadają niepowtarzalnego klimatu. O tym , co warto zobaczyć na Bornholmie, a także o rozwoju i promocji turystyki opowie jutro o 10.00 w Bibliotece PWSZ w Koninie Hanna Piórska z Centrum Przyrodniczego "NaturBornholm" w Aakirkeby. Wykład poprzedzi o 9.30 wernisaż wystawy fotogramów ukazujących piękną naturę duńskiej wyspy.

Wstęp na spotkanie i wystawę organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Koninie, PWSZ w Koninie oraz Centrum Przyrodnicze NaturBornholm jest wolny.