Dziecięce Obrady w Starostwie Powiatowym

"Dziecięcy świat bez przemocy" to temat debaty Środowiskowego Sejmiku Dziecięcego, który odbędzie się 7 maja o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Środowiskowy Sejmik Dziecięcy działający pod hasłem "Z podwórka do parlamentu", to ogólnopolski projekt w którym uczestniczą dzieci i młodzież z pięciu gmin powiatu konińskiego: Ślesina, Kleczewa, Rychwała, Grodzica i Kramska. Jego celem jest edukacja obywatelska dzieci i młodzieży, wzbudzenie obywatelskiej postawy wobec przemocy oraz umiejętność zapobiegania i pomocy krzywdzonym. Głównym realizatorem projektu jest Krajowy Komitet Wychowania Resocjalizującego oraz Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podczas debaty sejmiku będą prezentowane prace plastyczne wykonane przez dzieci ze szkół i środowiskowych ognisk wychowawczych.

Patronat nad debatą objął Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.