Grudzień

Ponad 1 mln 90 tysięcy złotych na dotacje dla organizacji pozarządowych i 80 tysięcy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej na prowadzenie obsługi bibliotecznej mieszkańców powiatu. Takie decyzje zapadły na wczorajszej sesji w konińskim Starostwie.

Radni powiatu konińskiego spotkali się 29 grudnia na trzecim i zarazem ostatnim w tym roku kalendarzowym posiedzeniu.

Obrady zdominował temat przyszłorocznej współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi. Podjęto także uchwały w sprawie: powierzenia Miastu Konin prowadzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej, ustalenia wydatków budżetowych, które nie wygasają z upływem roku budżetowego a także dokonano ostatnich zmian w tegorocznym budżecie.

Podczas posiedzenia zaprzysiężono również nowego radnego - Włodzimierza Pawlaka z Towarzystwa Samorządowego. Zastąpił on w radzie klubowego kolegę - Sławomira Królaka, który zrzekł się mandatu w związku z powołaniem na funkcję z-cy burmistrza miasta i gminy Ślesin. W drodze uchwały, dokonano również stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Stanisława Maciejewskiego (PSL) który przyjął stanowisko z-cy burmistrza miasta i gminy Kleczew.

Radni wybrali spośród siebie przedstawicieli do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Uzyskując poparcie wszystkich 23 głosujących, do prac komisji oddelegowani zostali Włodzimierz Pawlak (TS) i Waldemar Marciniak (PIS).

Rada wysłuchała także sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu Konińskiego w okresie międzysesyjnym. Relacjonując ten temat, Starosta Stanisław Bielik przedstawił m.in. informacje dotyczące aktualnej sytuacji powodziowej w gminach Golina, Rzgów, Krzymów, Stare Miasto i Kramsk, w których od 20 grudnia obowiązuje wprowadzony przez Wojewodę Wielkopolskiego stan alarmu przeciwpowodziowego.

Na prośbę radnych, Antonii Bąk z-ca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych udzielił też szczegółowych informacji dotyczących zasad zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2010/2011.