VIII edycja Powiatowego Konkursu "Najpiękniejszy Stół Świąteczny"

Zgodność z zasadami nakrywania i estetyka stołów, pracochłonność wykonanej dekoracji czy dobór elementów nawiązujących do tradycji wigilijnych, to kryteria wg których oceniani będą uczestnicy VIII Powiatowego Konkursu "Najpiękniejszy Stół Świąteczny".

Za sprawą świątecznych aranżacji oraz wigilijnych potraw, atmosfera Świat Bożego Narodzenia zagości w Żychlinie już 14 grudnia.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Młodego Gastronoma, działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Od początku też, honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta Koniński.

Poza kultywowaniem wielowiekowych tradycji bożonarodzeniowych, celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań, pasji i poczucia estetyki.

W tegorocznej VIII edycji, rywalizować będą ze sobą uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego oraz miasta Konina.
Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, firmę "ASPAK" i Radę Rodziców ZSE-U w Żychlinie.

Konkurs odbędzie się 14 grudnia br. w obiekcie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie a pięknie przystrojone stoły będzie można podziwiać już od godziny 9.00. Zapraszamy.