Rozstrzygnięto X Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska

Sylwia Gręda i Agata Bugaj zostały laureatkami tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.

W X finale Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska, który odbył się 11 grudnia w Starostwie, wiedzę z dziedziny ekologii zaprezentowało 14 uczniów z 14 gimnazjów oraz 8 uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy sobotniego finału wyłonieni zostali podczas szkolnego etapu konkursu, w którym wzięło udział 303 uczniów.

Trwające pięć godzin zmagania konkursowe obejmowały część: pisemną i ustną.

Finaliści oceniani byli przez jury, w składzie: Krystyna Szajkowska-Podlasińska - wizytator konińskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Czesław Smorowski - Przewodniczący Związku Międzygminnego "Koniński Region Komunalny" oraz Bożena Frankowska - Naczelnik Wydziału Ochrony Gruntów Rolnych, Rolnictwa i Leśnictwa" i Halina Dąbrowska - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska ze Starostwa Powiatowego w Koninie.

Jury zakwalifikowało do ustnego etapu Konkursu 6 osób. Zmagania uczestników ścisłego finału obserwowali także zaproszeni goście: starosta Stanisław Bielik, Zenon Paszek - członek Zarządu Powiatu Konińskiego oraz Józef Olczak - Dyrektor Biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Koninie.

Podczas obrad komisji, uczestnicy konkursu wysłuchali ciekawych wykładów Rafała Łęckiego za Stacji Badawczej w Turwi oraz Marka Niezabitowskiego Prezesa Stowarzyszenia "Eko-logiczni" w Koninie.

Według jury, wśród gimnazjalistów największą wiedzą z dziedziny ekologii wykazały się: Sylwia Gręda z Zespołu Szkół w Grodźcu, która zajęła pierwsze miejsce zdobywając 24,5 pkt., Patrycja Kamińska z Gimnazjum w Budzisławiu Kościelnym (22 pkt.) oraz Małgorzata Janiak z Gimnazjum w Ślesinie (21,5 pkt.)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjne okazały się uczennice z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie. Najwyżej oceniona została Agata Bugaj, która z dorobkiem 26,5 punktów pokonała swoje szkole koleżanki: Anitę Dąbrowską (25,5 pkt.) i Alicję Wojciechowską (20 pkt).

Laureatom X Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska atrakcyjne nagrody - plecaki trekingowe, śpiwory, karimaty oraz szybkościomierze na rower - wręczył starosta Stanisław Bielik.

Uczestnicy ścisłego finału otrzymali także nagrody książkowe ufundowane przez Polski Związek Wędkarski w Koninie oraz koszulki i torby ekologiczne. Za wkład pracy włożony w przygotowanie finalistów, drobnymi upominkami obdarowani zostali także nauczyciele.

Rozstrzygnięto X Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska