Pomyślny audit Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001-2008

Jednostka certyfikacyjna Polski Rejestr Statków w Gdańsku, 17 grudnia przeprowadziła w konińskim Starostwie audit na ponowną certyfikację Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001-2008.

Międzynarodowa norma wyznacza nowoczesny standard systemu zarządzania jakością, który koncentruje się na kliencie.

Administracja samorządowa, aby właściwie wypełniać powierzone jej zadania oraz realizować rosnące wymagania mieszkańców powiatu, powinna stale doskonalić pracę urzędu.

W tym roku minął trzyletni okres ważności certyfikatu, który był przyznany na lata 2007-2010.

Auditorzy dokonali przeglądu procesów realizacyjnych usług i wysoko ocenili ich skuteczność. Kierownictwo Starostwa i pracownicy mogli potwierdzić wysokie zaangażowanie w doskonalenie pracy urzędu tegorocznymi osiągnięciami na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Starostwo otrzymało rekomendację do wydania certyfikatu jakości na kolejne trzy lata tj. do roku 2013.