Piękne stoły wigilijne

Nowocześnie, z wykorzystaniem gotowych ozdób lub tradycyjnie, korzystając z własnych zdolności artystycznych zdobiono dziś stoły podczas VIII Powiatowego Konkursu "Najpiękniejszy Stół Świąteczny", który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Ponad dwadzieścia wigilijnych stołów udekorowanych w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie robiło wielkie wrażenie. I jak podczas każdej z ośmiu edycji powiatowego konkursu widać było zaangażowanie z jakim młodzież podchodzi do swojej pracy. Różne były natomiast pomysły i technika wykonania ozdób i dekoracji. Na stołach oprócz świec znaleźć można było Biblię, opłatki, specjalnie pieczone chleby i piękne stroiki. Były też pierniki, wino, czy zdobione goździkami pomarańcze. Niektórzy uczestnicy wspomagali się gotowymi ozdobami, co przy umiejętnym wykorzystaniu dodatkowo upiększało stoły.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Krystyny Mikołajczak, plastyczki z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wyróżniła uczniowskie zespoły, a nagrodziła kolejne trzy. Pierwszą nagrodą i najpiękniejszym stołem wigilijnym pochwalić się mogą uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, drugie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, a trzecie uczniom Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu w pow. kolskim.
Oprócz międzyszkolnego konkursu na "Najpiękniejszy Stół Świąteczny" uczniowie klas hotelarskich, klas żywienia i gastronomicznych rywalizowali w konkursie "Zakąski Wigilijne". W tym konkursie zwyciężyła Justyna Wielkopolan, która znakomicie przyrządziła amura, przed Natalią Kwitowską i Agatą Staszak.
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych zadbali też o atmosferę konkursu, krzątającym się wokół stołów uczniom towarzyszyły bowiem kolędy i pastorałki.

Piękne stoły wigilijne