MOGĘ PRACOWAĆ - konferencja dla osób niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie organizuje konferencję integracyjno-aktywizującą MOGĘ PRACOWAĆ.

Konferencja skierowana jest do osób niepełnosprawnych - uczestniczek i uczestników projektu systemowego "MOGĘ PRACOWAĆ - wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem doświadczających szczególnych trudności na rynku pracy", współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Koordynator projektu Kinga Stępińska przedstawi jego realizację zaplanowaną na lata 2008-2010.

Realizacja projektu ma za zadanie niwelowanie barier jakie napotykają osoby ze szczególnymi trudnościami na rynku pracy, zagrożone wykluczeniem społecznym tak z powodów ekonomicznych, jak i możliwości pełnienia ról społecznych. Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości dostępu do rynku pracy oraz integracja społeczna osób zagrożonych marginalizacją społeczną i zawodową.

Konferencja odbędzie się 8 grudnia w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Posadzie przy ulicy Żeromskiego 11-13.

Program konferencji:
10.30-10.45 - Przywitanie uczestników i gości - Dyrektor PCPR w Koninie E.Sroczyńska
10.45 - 11.15 - Realizacja projektu w latach 2008-2010 - koordynator projektu K.Stępińska
11.15 - 12.00 - Wystąpienia osób niepełnosprawnych aktywnych zawodowo
12.00 - 12.30 - Przerwa kawowa
12.30 - 13.00 - Pokaz Brazylijskiej Sztuki Walki CAPOEIRA w wykonaniu uczestników projektu
13.00 - 14.00 - Panel dyskusyjny