Finał X edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

W najbliższą sobotę, 24 uczniów z powiatu konińskiego przystąpi do Finału Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.

Laureaci eliminacji szkolnych z 15 gimnazjów i 3 szkół ponadgimnazjalnych rywalizować będą o zwycięstwo w X edycji Konkursu, organizowanego przez konińskie Starostwo w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji ekologicznej.

Konkurs odbędzie się 11 grudnia w Starostwie Powiatowym w Koninie. Zmagania finalistów rozpocznie test pisemny o godz. 9.30.

Program Finału X edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska
9.15 - 9.30 - Powitanie uczestników finału X edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.
9.30 - 10.00 - Etap pisemny Konkursu - sala 252
10.15 - 12.15 - Obrady Jury
- "Co w trawie piszczy - co to znaczy być ekologiem" - wykład Rafała Łęckiego pracownika PAN, Stacji Badawczej w Turwi,
- "Zielony budzik" - pogadanka ekologiczna Marka Niezabitowskiego, Prezesa Stowarzyszenia "Eko-logiczni" w Koninie
12.15 - 13.15 - II etap Konkursu - otwarty finał ustny - sala nr 252.
13.30 - Ogłoszenie wyników finału IX Edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska