Alarm przeciwpowodziowy

W związku z przkroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzekach województwa wielkopolskiego oraz pogarszającą się sytuacją hydrometeorologiczną Wojewoda Wielkopolski z dniem 20 grudnia 2010 r. wprowadza STAN ALARMU PRZECIWPOWODZIOWEGO.

Alarm obowiązuje na obszarze gmin: Dobra, Przykona, Brudzew, Kościelec, Zagórów, Lądek, Żerków, Nowe Miasto n/Wartą, Książ Wlkp, Brodnica, Mosina, Poznań, Dąbie, Grzegorzew, Koło, Pyzdry, Miłosław, Krzykosy, Zaniemyśl, Kórnik, Puszczykowo, Czerwonak, Murowana Goślina, Oborniki, Obrzycko, Wronki, Sieraków, Międzychód, Suchy Las, Pakosław, Jutrosin, Krotoszyn, Koźmin Wlkp oraz gmin powiatu konińskiego:
- Golina
- Kramsk
- Krzymów
- Rzgów
- Stare Miasto
i w mieście Konin.

Informacje o bieżącym stanie hydrologicznym