Z Finału X edycji Konkursu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Placówkach Oświatowych

Trzynaście szkół z powiatu konińskiego wzięło udział w X edycji Konkursu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Placówkach Oświatowych w roku szkolnym 2009/2010. Akcja zaowocowała zebraniem ponad 124 ton makulatury, 20 ton szkła, 3 ton tworzyw sztucznych i 336 kg baterii.

Największą efektywnością w zbiórce odpadów i ich segregacji wykazała się Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie. Wynik zapewniający II miejsce w tej kategorii osiągnęła Szkoła Podstawowa w Żdżarach a miejsce III wypracowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siąszycach.
Konkurs Selektywnej Zbiórki Odpadów w Placówkach Oświatowych, to połączenie edukacji z praktycznymi działaniami na rzecz redukcji odpadów. Adresowany do uczniów szkół podstawowych, ma za zadanie uczyć i wyrabiać nawyk segregacji odpadów już u najmłodszych.
W tegoroczne zmagania konkursowe zaangażowały się dzieci z 39 szkół z regionu konińskiego.
Inicjatorem Konkursu jest Związek Międzygminny Koniński Region Komunalny. Od początku, jednym z jego organizatorów jest konińskie Starostwo, które funduje nagrody dla laureatów I i II miejsca w kategorii "Szkoły z terenu gmin powiatu konińskiego oraz gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym "Koniński Region Komunalny".
Podczas wczorajszego finału Konkursu, nagrody dla jego zwycięzców oraz materiały edukacyjne dla pozostałych uczestników akcji wręczyła wicestarosta Małgorzata Waszak.

Z Finału X edycji Konkursu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Placówkach Oświatowych