XX-lecie Samorządu Terytorialnego w Kramsku

W tym roku obchodzimy dwudziestolecie reaktywowania samorządu terytorialnego. Z tej okazji już w najbliższą sobotę (12 czerwca) w Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Wysokiem odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia przywrócenia samorządności w gminie Kramsk.

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godzinie 10.00. W programie przewidziano prezentacje filmu podsumowującego dotychczasową działalność samorządu oraz cześć artystyczną.

Samorząd lokalny w powojennej Polsce powstał na mocy ustawy z 27 maja 1990 roku, kiedy to przeprowadzono pierwsze w pełni wolne wybory do władz lokalnych, które otrzymały własne kompetencje, budżet i mienie oraz zostały oddzielone od administracji rządowej.

W obchodach udział weźmie wicestarosta koniński Małgorzata Waszak, która wręczy zasłużonym mieszkańcom gminy Kramsk odznaki tytułu honorowego "Zasłużony dla Powiatu Konińskiego".