Skocz do zawartości

Czerwiec

Szlakiem Bursztynowym na rowerze

Sto trzydzieści kilometrów Szlakiem Bursztynowym na dwóch kółkach. Grupa cyklistów amatorów w ten sposób promować będzie Szlak Bursztynowy przebiegający przez powiat koniński.

Już w najbliższą sobotę (19 czerwca) o godzinie 9.00 sprzed siedziby konińskiego Starostwa wyruszy rajd rowerowy Szlakiem Bursztynowym. Choć przebieg tego historycznego szlaku w dalszym ciągu rekonstruowany jest przez archeologów, rowerzyści odwiedzą znane i utożsamiane z tą trasą miejsca: Radzimię, Krągolę, Żychlin, Konin, Licheń Stary, Różopole, Noć, Broniszewo i Przewóz.
W rowerowej wyprawie wezmą udział samorządowcy i mieszkańcy gmin, przez które przebiega jej trasa. Po drodze, cykliści gościć będą również w siedzibach samorządów: Rychwała, Starego Miasta, Skulska, Kramska, Sompolna, Wierzbinka, Ślesina, Wilczyna, Kleczewa i Kazimierza Biskupiego.
Celem dwudniowego rajdu jest popularyzacja Szlaku Bursztynowego oraz promocja turystyczna powiatu konińskiego. Posłuży on realizacji filmu poświęconego najciekawszym turystycznie miejscom na trasie oraz opracowaniu i wykonaniu szczegółowej mapy szlaku.
Inicjatorami i organizatorami Rajdu są Koniński Klub Rowerowy oraz Agencja Sportowa "i". Patronat nad przedsięwzięciem objęli Starostwo Powiatowe w Koninie i Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina".

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting