Spotkanie Rady Konsultacyjnej Kopalni "Konin"

Kopalnia Węgla Brunatnego "Konin" w związku z planami uruchomienia nowej odkrywki i zagospodarowaniem złóż Mąkoszyn-Grochowiska organizuje dziś (11 czerwca) w Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano" w Ślesinie spotkanie Rady Konsultacyjnej.

Głównym celem spotkania, w którym udział weźmie Skarbnik Powiatu Radzisław Kozłowski oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego Halina Dąbrowska będzie ocena prac przygotowujących raport o oddziaływaniu przyszłej odkrywki na środowisko.
Kopalnia Węgla Brunatnego "Konin" w Kleczewie S.A. jest przedsiębiorstwem wielozakładowym, w którym działalność wydobywcza jest prowadzona przez dziewięć odkrywek ( Morzysław ,Niesłusz, Gosławice, Pątnów, Kazimierz Południe, Jóźwin, Lubstów, Kazimierz Północ oraz Drzewce).
Około 96% wydobytego węgla jest przeznaczane na potrzeby elektrowni, a pozostała na sprzedaż odbiorcom rynkowym.