Sławomir Górecki opłynął Wielką Pętlę Wielkopolski

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, rezygnacji jednego z członków wyprawy Sławomir Górecki z Konina dokonał rzeczy, której przed nim nikt jeszcze nie zrobił - kajakiem opłynął Wielką Pętlę Wielkopolski. Po pokonaniu prawie 700 kilometrów dotarł we wtorek (1 czerwca) do Konina, kończąc tym samym miesięczną wyprawę.

Wyprawa stanowiąca promocję Wielkiej Pętli Wielkopolski jako najlepszego szlaku wodnego dla kajakarzy rozpoczęła się 2 maja na nabrzeżu Warty koło siedziby Konińskiego Klubu Kajakowego. Przez pierwszych kilka etapów spływu Sławomirowi Góreckiemu towarzyszył Władysław Wojtulewicz - kolega z Klubu Kajakowego. Niestety ze względów zdrowotnych w połowie spływu zrezygnował z dalszego udziału w wyprawie. Sławomir Górecki płynął dalej samotnie, każdego dnia walcząc z naturą, niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, zdradliwym prądem i zmęczeniem. Jego starania nie poszły na marne. Trwający od 2 maja spływ zakończył się sukcesem - Sławomir Górecki pokonał kajakiem Wartę, Noteć, Kanał Bydgoski, Górnonotecki i Ślesiński, łącznie blisko 700 km Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dokonał tym samym rzeczy, której nikt wcześniej przed nim nie zrobił.
Dzielnego wodniaka przywitali w Koninie przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej "Marina", Urzędu Miasta w Koninie, przyjaciele z Konińskiego Klubu Kajakowego, rodzina i lokalne media. Z rąk prezes LOT "Marina" Małgorzaty Waszak kajakarz odebrał pamiątkowy puchar.

Patronat nad spływem sprawowała Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina" a głównym sponsorem było Starostwo Powiatowe w Koninie.

Sławomir Górecki opłynął Wielką Pętlę Wielkopolski