Obchody Święta Samorządu Terytorialnego w Kleczewie

Uroczyste obchody z okazji 20-lecia Samorządu Terytorialnego rozpoczną się w piątek (4 czerwca) o godz. 9.30 mszą św. w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie. Obchody oficjalne rozpocznie uroczysta sesja Rady Miasta o godz. 11.00. W uroczystościach weźmie udział Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Za symboliczną datę narodzin polskiego samorządu lokalnego uważa się dzień 27 maja 1990 r. Tego dnia odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski całkowicie wolne wybory do władz lokalnych. W ramach reformy rozwiązano rady narodowe. Samorządem stała się nie rada, a wspólnota mieszkańców, czyli gmina. Uzyskała ona własne kompetencje, mienie i budżet. Samorząd oddzielono od administracji rządowej.
W święcie samorządu oprócz starosty konińskiego weźmie udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz delegacje z partnerskich samorządów z Niemiec i Ukrainy.

Program obchodów 20-lecia Samorządu Terytorialnego Kleczewie:

9.30 Msza św. w kościele św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie
11.00 Uroczysta Sesja Rady Miejskiej