Kąpieliska w powiecie bezpieczne dla plażowiczów

Można szukać ochłody nad konińskimi akwenami. Kąpieliska w powiecie oferują czystą wodę, taką ocenę wydał koniński Sanepid po przebadaniu dziewięciu z nich.

Jak poinformował Wydział Ochrony Środowiska konińskiego Starostwa, obecnie większość z 14 kąpielisk w powiecie konińskim jest przydatna do kąpieli. W dziewięciu dotąd przebadanych woda spełnia kryteria jakości. Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie sprawdziła stan wody w akwenach pod kątem barwy i zapachu a także na obecność olejów mineralnych, substancji powierzchniowo czynnych (m.in. pestycydów i herbicydów) fenolu, osadów smolistych czy też zakwitów sinic. Badano także przezroczystość wody i jej temperaturę.

Ocena stanu czystości wód wypadała pozytywnie a kąpieliska zakwalifikowano jako spełniające wszystkie normy.
W sezonie letnim, tj. od czerwca do września, woda w akwenach dopuszczonych do kąpieli będzie badana przez Sanepid co dwa tygodnie.

Lista przebadanych kąpielisk w czerwcu.

1. OSiR Kleczew dot. Ośrodka Wypoczynkowego w Trębach Starych -
J. Budzisławskie