Czerwiec

Finał XVII edycji "Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" w Żychlinie

Już po raz siedemnasty, gimnazjaliści z Wielkopolski rywalizować będą o zwycięstwo w "Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym". Tegoroczny Finał Konkursu odbędzie się jutro (11 czerwca) w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Ponad sześćdziesięciu uczniów reprezentujących 35 powiatów naszego województwa przystąpi jutro do pisemnego egzaminu sprawdzającego wiedzę o samorządzie terytorialnym. Test wyłoni ośmiu uczestników ścisłego finału, którzy rozpocznie się o godzinie 14.45. Na tym etapie Konkursu, gimnazjaliści odpowiadać będą na pytania Komisji. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym adresowany jest do uczniów gimnazjów i ma na celu przybliżenie młodzieży wiedzy z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz zainteresowanie jej ideą samorządności.
Konkurs składa się z 3 etapów. Pierwszy to eliminacje szkolne, drugi - eliminacje powiatowe, natomiast ostatni etap to finał wojewódzki, na który - w imieniu Towarzystwa Samorządowego w Koninie oraz konińskiego Starostwa - zapraszam jutro, o godzinie 14.30 do kompleksu dydaktyczno - sportowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.