Aktualności 2009

Starosta podziękował za pracę na rzecz powiatu i jego mieszkańców

Za kształtowanie samorządności powiatowej, dbałość o dobro społeczności lokalnych oraz owocną pracę na rzecz rozwoju powiatu, Starosta Stanisław Bielik podziękował wczoraj pracownikom konińskiego Starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu.

Dedykowana pracownikom samorządowym uroczystość jubileuszowa, która zwieńczyła obchody 10-lecia istnienia powiatu konińskiego, odbyła się 8 stycznia w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury.
Spotkanie stało się okazją do podsumowania dorobku powiatu ale przede wszystkim miało na celu podkreślenie udziału pracowników administracji w osiągnięciach powiatu na wszystkich płaszczyznach jego życia społecznego i gospodarczego.

W swym przemówieniu, Starosta Stanisław Bielik skierował do pracowników wiele ciepłych słów: "…Jesteście współautorami sukcesów osiągniętych na przestrzeni tej dekady. Funkcjonowanie administracji samorządowej w dużym stopniu zależy od osób, które zadania tej administracji mają realizować, czyli od urzędników. Bez wsparcia kompetentnych, oddanych, zawsze gotowych do podejmowania trudnych zadań pracowników Starostwa i jednostek organizacyjnych, żadnej władzy nie udałoby się tak wiele osiągnąć. Wspólnie, mamy więc powód do satysfakcji. Powiat koniński rozwija się prężnie i jest coraz bardziej skuteczny w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. I za to serdecznie dziękuję… Pamiętajcie zawsze, że spełniacie w życiu codziennym przeciętnego obywatela ogromną rolę. Chroniąc jego interesy oraz udzielając wsparcia, pozostajecie osobami zaufania społecznego. Życzę wam, abyście byli konsekwentni w swoich poczynaniach, i aby praca na rzecz mieszkańców naszego powiatu zawsze przynosiła Wam dużo radości i satysfakcji."

Wyjątkowym momentem uroczystości było uhonorowanie najwyższym powiatowym odznaczeniem - pracowników, którzy w szczególny sposób zaznaczyli swój udział w kształtowaniu tożsamości i wizerunku powiatu.

Z rąk Starosty Stanisława Bielika, odznaki tytułu honorowego "Zasłużony dla powiatu konińskiego" otrzymali wczoraj: Jerzy Drygiel - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Koninie, Anna Matczak - Gaj - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, Ewa Ligocka - Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Włodzimierz Matecki - główny specjalista ds. planowania i zarządzania strategicznego w Starostwie Powiatowym w Koninie, Stanisław Sypniewski - Kierownik Biura Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Koninie, Wojciech Szkudlarek - Naczelnik Wydziału Administracyjnego i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Koninie, Jerzy Wojciechowski - p.o. Kierownika Działu Utrzymania i Remontów Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie Halina Wójcik.

W spotkaniu z okazji jubileuszu powiatu, nie mogło zbraknąć odpowiedniej oprawy artystycznej. Poza projekcją filmów dokumentalnych pt. "10 lat minęło - z kroniki samorządu powiatu konińskiego" oraz "Powiat Koniński. Pejzaż prawie doskonały", uroczystość uświetnił koncert chóru Camerata" pod dyrekcją Czesława Fijałkowskiego.
W niecodziennej roli wystąpił także sekretarz powiatu Krzysztof Musiał, który zaprezentował specjalnie napisany na tę okazję, wiersz własnego autorstwa pt. " No i tak minęło".

Po oficjalnej części uroczystości, w holu KDK czekał na zaproszonych gości tort, lampka szampana oraz jubileuszowy upominek.

Starosta podziękował za pracę na rzecz powiatu i jego mieszkańców