Aktualności 2009

"Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym"

24 stycznia br., o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury odbędzie się uroczystość uhonorowania Powiatu Konińskiego tytułem "Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym".

Tytuł oraz Statuetkę "Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym" przyznaje Najwyższa Kapituła, w skład której wchodzą wybitne osobistości świata polityki, sztuki i nauki. Kapituła swoje siedziby posiada w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu. Od kilku lat jej członkowie poszukują przykładów bezinteresownej i skutecznej pomocy osobom niepełnosprawnym. Nagrody otrzymują osoby a także instytucje i organizacje, które bezinteresownie pracują na rzecz osób niepełnosprawnych.

W najbliższą sobotę, do wąskiego grona samorządów nagrodzonych tym wyjątkowym wyróżnieniem dołączy Powiat Koniński. Statuetkę "Powiat Przyjazny niepełnosprawnym", z rąk przewodniczącego Kapituły, p. Tomasza Pawłowskiego - Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego im. Praksedy Lemańskiej odbierze Starosta Koniński. Za działalność na rzecz środowiska niepełnosprawnych, Stanisław Bielik pasowany zostanie również na Kawalera Orderu Radości.