Aktualności 2009

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

1000 kg jedzenia dla zwierząt zebrali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie podczas ogólnopolskiej akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę".

Już po raz szósty, młodzież z Koła Ekologicznego ZSE-U w Żychlinie przeprowadziła wśród swoich szkolnych kolegów zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt z miejscowych schronisk.
Tegoroczna akcja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. W niespełna miesiąc, udało się zebrać tonę żywności: suchą karmę, puszki dla psów i kotów a także makarony, ryże i kasze, które następnie przekazane zostały do schronisk w Koninie i Posoce.

Problem bezdomnych zwierząt nie jest także obcy władzom powiatu. Od dwóch lat, w ramach współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, konińskie Starostwo wspiera finansowo schronisko przy ul. Gajowej w Koninie. Już w lutym, urząd przekaże na jego działalność 30 tys. zł.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę