Aktualności 2009

Gimnazjaliści z Krzymowa - Drużynowym Mistrzem Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców

Wczoraj, o tytuł Mistrza Powiatu Gimnazjów w Piłkę Koszykową Chłopców zmierzyło się sześć drużyn z Kazimierza Biskupiego, Rychwała, Morzyczyna, Ślesina, Budzisławia Kościelnego i Krzymowa.

Mecze rozegrane zostały na hali sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kazimierzu Biskupim. O miejsce w ścisłym finale, piłkarze walczyli w dwóch grupach eliminacyjnych. Z kolei, wygrani z poszczególnych grup rywalizowali o miejsca na podium. Mecz o trzecie miejsce, pomiędzy drużynami z Kazimierza Biskupiego i Ślesina, zakończył się wynikiem 24:2 dla koszykarzy z Kazimierza. O tytuł Mistrza Powiatu zmierzyły się drużyny z Budzisławia Kościelnego i Krzymowa. Gimnazjaliści z Krzymowa odnieśli zdecydowane zwycięstwo, pokonując swoich przeciwników aż 30:8.
Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez konińskie Starostwo.

Kolejne emocje sportowe czekają nas jeszcze w tym tygodniu. W najbliższy piątek w Kazimierzu Biskupim o tytuł Mistrza Powiatu Gimnazjów w Piłkę Koszykową walczyć będą dziewczęta.