Aktualności 2009

Drużyna z Wilczyna wywalczyła tytuł Mistrza Powiatu Gimnazjów w Piłkę Siatkową Chłopców

Początek roku obfituje w sportowe imprezy powiatowe. W ubiegłym tygodniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Gimnazjów w Piłce Koszykowej, a przedwczoraj zakończyła się rywalizacja o tytuł Mistrza Powiatu Gimnazjów w Piłkę Siatkową Chłopców.

W zawodach, które odbyły się na hali sportowej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie, wzięło udział 60 gimnazjalistów reprezentujących drużyny z Sompolna, Skulska, Kazimierza Biskupiego, Krzymowa, Rzgowa i Wilczyna.

Do rywalizacji o miejsca na podium zakwalifikowały się drużyny z Sompolna, Krzymowa, Skulska i Wilczyna.

W meczu o III miejsce spotkali się gimnazjaliści z Sompolna i Krzymowa. Siatkarze z Sompolna nie dali szans przeciwnikom, pokonując ich 2:0, w setach 20:10 i 20:12.

Ścisły finał rozegrał się pomiędzy drużynami z Wilczyna i Skulska. Tytuł Mistrza Powiatu wywalczyli gospodarze - gimnazjaliści z Wilczyna, wygrywając dwa z trzech setów różnicą punktów 20:15 i 17:15.

Tradycyjnie, puchary dla zwycięskich drużyn ufundował Starosta Koniński.