Aktualności 2009

Apel o pomoc dla Pogorzelców

Dziś, do konińskiego Starostwa dotarł apel samorządowców Gminy Golina o udzielenie pomocy ofiarom poniedziałkowego pożaru w Węglewskich Holendrach.
Oto jego treść:

Szanowni Państwo!

12 stycznia 2009 r. w miejscowości Węglewskie Holendry doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ogień pochłonął dobytek trzech rodzin. Czternaście osób, w tym dziewięcioosobowa rodzina z siódemką niepełnoletnich dzieci: 4 - letnim Jakubem, 6 - letnią Anią, 7 - letnim Mateuszem, 8 - letnim Patrykiem, 10 -letnim Piotrem, 12-letnią Katarzyną, 16 - letnią Emilią a także ich dziadkowie i wujostwo z synem, pozostali bez dachu nad głową. Na skutek tragicznego zdarzenia nikt z mieszkańców spalonego budynku nie doznał fizycznych obrażeń.

Rodziny zostały objęte natychmiastową pomocą ze strony władz Gminy Golina i innych instytucji, jednakże nie jest ona wystarczająca, dlatego prosimy o wsparcie naszych działań, w tym również dokonywanie wpłat na wydzielone konto Urzędu Miejskiego w Golinie:

Bank Spółdzielczy w Koninie Oddział w Golinie
nr 24 8530 0000 0700 0619 2000 0050
z dopiskiem " dla pogorzelców"

Apelujemy do wszystkich osób dobrej woli o pomoc rzeczową, po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Golinie pod nr tel. 0 722 323 240 lub 063 241 80 95 wew.256, który ustali szczegóły odbioru rzeczy.

Potrzebne są nie tylko ubrania, urządzenia gospodarstwa domowego, przedmioty użytku codziennego oraz żywność ale także materiały budowlane niezbędne do odbudowy domu.

Wspólnymi siłami możemy pomóc!

Burmistrz Goliny,
Radni Rady Miejskiej w Golinie