Skocz do zawartości

Wrzesień

Światowe Dni Turystyki na Ziemi Konińskiej

Światowe Dni Turystyki, których obchody na Ziemi Konińskiej przypadły 25 września w Licheniu, stały się okazją do wymiany doświadczeń, podsumowania podejmowanych działań a także zapoznania się z aktualną sytuacją rynkową i zaprezentowania planów wspólnej promocji turystycznej na najbliższe lata.

Miłym akcentem spotkania było uhonorowanie przez Starostę Konińskiego i Prezydenta Miasta Konina osób zasłużonych dla turystyki Ziemi Konińskiej.

W gronie wyróżnionych przez Starostę Stanisława Bielika znaleźli się Stowarzyszenie "Solidarni w partnerstwie" za promowanie aktywnej turystyki konnej i rowerowej oraz dbałość o rozwój infrastruktury turystycznej w południowej części powiatu konińskiego a także Towarzystwo Społeczno-Gospodarcze "Dwa Mosty" za działania podejmowane na rzecz rozwoju turystyki, szczególnie za zaangażowanie w promocję Szlaku Bursztynowego. Z kolei, za zaangażowanie na rzecz rzetelnego informowania mieszkańców regionu o wydarzeniach promocyjnych istotnych dla rozwoju turystyki w powiecie konińskim i wschodniej Wielkopolsce, nagrodę Starosty otrzymał Piotr Czajkowski z redakcji Portalu Regionalnego "Wirtualny Konin".

Wyróżnienia Prezydenta Miasta Konina trafiły do Przedsiębiorstwa Turystyczno - Handlowo - Usługowego "Konin" za systematyczne podnoszenie jakości świadczonych usług turystycznych i działań na rzecz promocji turystycznej miasta Konina, Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, w uznaniu społecznej działalności aktywistów w zakresie turystyki oraz za bezinteresowną pracę na rzecz społeczności miasta Konina a także do Izabeli Kolasińskiej z redakcji "Życie Konina" za materiały prasowe prezentujące w interesujący sposób regionalne i lokalne atrakcje oraz produkty turystyczne miasta Konina i regionu konińskiego.

Za troskę o rozwój turystyki w regionie konińskim, oba samorządy wyróżniły Zgromadzenie Księży Marianów w Licheniu. Sanktuarium Maryjne, prowadzone przez Księży Marianów, będące nie tylko jednym z najważniejszych punktów na mapie turystycznej tej części Wielkopolski, ale również miejscem wysokiej jakości usług turystycznych, dbałości o infrastrukturę sprzyjającą wypoczynkowi oraz nowoczesną i skuteczną promocję turystyki pielgrzymkowej.

Obchody Światowego Dnia Turystyki nie zakończyły się jednak na piątkowym spotkaniu w Licheniu. Ich kontynuacją był zorganizowany wspólnie przez koniński oddział PTTK, Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Miejski w Koninie, LOT MARINA oraz Gminę Ślesin, niedzielny "Spacerek po zdrowie". W imprezie, która rozpoczęła się zwiedzaniem konińskiej Starówki a zakończyła rejsem po Jeziorze Ślesińskim wzięli udział miejscowi turyści oraz licznie przybyła grupa gości z Bydgoszczy, Inowrocławia, Słupcy, Koła, Osieka Małego i Kościelca.

Na uczestników imprezy czekały także liczne atrakcje w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie. Poza świetną zabawą, wszyscy otrzymali upominki ufundowane przez konińskie Starostwo.

Światowe Dni Turystyki na Ziemi Konińskiej
Światowe Dni Turystyki na Ziemi Konińskiej
Światowe Dni Turystyki na Ziemi Konińskiej
Światowe Dni Turystyki na Ziemi Konińskiej
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting