Rowerowa Masa Krytyczna Konin-Bieniszew

Około tysiąca rowerzystów z Konina i powiatu konińskiego wzięło udział w Konińskiej Rowerowej Masie Krytycznej 2009, która w sobotę (19 września) pokonała trasę z Konina do Bieniszewa. Rajd odbył się pod patronatem Starosty Konińskiego.

Już dawno w Koninie i na drogach powiatu konińskiego nie było tak wielu rowerzystów. Cykliści ubrani w odblaskowe kamizelki, przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, wyruszyli ze Szkoły Podstawowej nr 9. Po krótkim postoju na konińskiej starówce grupa ruszyła w stronę Bieniszewa. Znakomita pogoda i asysta policji sprawiły, że Masa Krytyczna szybko dotarła na miejsce końcowe rajdu. Tam na uczestników czekała strażacka grochówka oraz nagrody.
Jedną z nich - nagrodę dla najstarszego uczestnika rajdu - ufundował Starosta Koniński. Wyróżnienie trafiło do rąk Stanisława Jarońskiego, 68-latka z Konina.
Nagrodę główną, czyli zestaw rowerowy wylosował natomiast Bartosz Woźniak ze Sławska.
Rowerową Masę Krytyczną zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników rajdu.

Rowerowa Masa Krytyczna Konin-Bieniszew